Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Piłka fitness - niedoceniany partner do ćwiczeń

2021-04-12

Profesjonalny trening z piłką fitness wbrew stereotypom nie jest zarezerwowany wyłącznie dla aktywnych kobiet. To także doskonała propozycja dla mężczyzn, którzy odczuwają problemy z przeciążeniami w okolicach kręgosłupa. Wiele urządzeń do ćwiczeń siłowych czy wytrzymałościowych może sprawiać dyskomfort, a nawet wpływać na dodatkowe kontuzje. Dlatego wtedy lepiej przejść na nieco inną formę aktywności, właśnie z wykorzystaniem piłki gimnastycznej. Bywa niedoceniana lub bagatelizowana, tymczasem pozwala na: świetne rozciąganie, poprawę koordynacji ruchowej, przyspieszenie reakcji motorycznej oraz relaks. Osoby dorosłe mogą zastosować ją w celu wyeliminowania niektórych wad postawy. Produkt jest też przeznaczony do pracy z osobami niepełnosprawnymi. W asortymencie athletic24.pl można znaleźć także skuteczne piłeczki do masażu. Oferta jest naprawdę szeroka, dlatego warto zapoznać się z nią osobiście.

Piłka fitness – na co zwrócić szczególną uwagę?

Każdy zakup takiego sprzętu powinien być najlepiej dopasowany do: potrzeb, oczekiwań i parametrów fizycznych przyszłego użytkownika. Wybór musi więc być poprzedzony analizą:

 • wielkości,
 • zastosowanych materiałów,
 • dopuszczalnego obciążenia,
 • spełniania norm i atestów bezpieczeństwa.

Jest to dość prosty oraz przewidywalny wyrób bez elektroniki, części wymiennych lub ciężkich komponentów. Właśnie dlatego przy zachowaniu podstawowej weryfikacji ryzyko pomyłki zakupowej będzie minimalne. Warto też zapoznać się z opiniami użytkowników w Internecie, które wskazują zarówno na wady, jak i zalety danego modelu. Dokładna informacja będzie zamieszczona na stronie sprzedawcy, a doradca może udzielić indywidualnej konsultacji. Gdy chodzi o główny parametr, czyli rozmiar, zaleca się średnicę produktu:

 • 55 cm dla osób o wzroście 150-165 cm,
 • 65 cm dla osób o wzroście 166-175 cm,
 • 75 cm dla osób o wzroście 176-185 cm,
 • 85 cm dla osób o wzroście powyżej 186 cm.

Są to wartości szacunkowe do indywidualnej weryfikacji.

Główne korzyści płynące z regularnych ćwiczeń z piłką fitness

Zasadność inwestycji w takie wyposażenie treningowe bierze się przede wszystkim z rezultatów wykorzystania piłki fitness. Wśród podstawowych korzyści wynikających z jej systematycznego stosowania można wymienić:

 • poprawę elastyczności włókien mięśniowych różnych partii,
 • szybsze dojście do formy po okresie ciąży,
 • efektywniejsze eliminowanie lub niwelowanie wad postawy,
 • bezpieczne odchudzanie,
 • ogólne wzmocnienie wytrzymałości na wysiłek fizyczny.

Interesującym uzupełnieniem tych zalet jest skuteczniejsze usypianie niemowląt. Maleństwa często uwielbiają takie kołysanie na piłce, czując podobny ruch do tego na rękach rodzica. Z punktu widzenia dorosłych nierzadko bywa to męczące i wyczerpujące, zwłaszcza gdy dziecko ma kłopoty z zaśnięciem. Kolejnym atutem piłek jest lepsze ukrwienie dla narządów wewnętrznych. Poprzez delikatne przesunięcia ciała ćwiczący stymuluje pozytywne bodźce krążeniowe. Będzie to sposób na pozbycie się napięcia mięśni występującego na skutek przewlekłego stresu.

Piłka fitness do: treningu, relaksacji i rehabilitacji

Wykorzystując optymalnie dopasowane piłki fitness, ćwiczenia z jej wykorzystaniem mogą być prawdziwą przyjemnością. Co ważne, zakres zastosowania tego produktu jest naprawdę szeroki. Przykładowy plan treningowy z uwzględnieniem piłek może zawierać:

 • nożyce pomiędzy nogami,
 • przeskoki okrakiem,
 • pompki na piłce,
 • rolowanie,
 • wznoszenia bioder i tułowia.

Oczywiście liczba powtórzeń lub intensywność danych ćwiczeń zależy od zaawansowania i indywidualnych predyspozycji. Sprzęt może też służyć odprężeniu oraz relaksacji po ciężkim dniu. Będzie zastępstwem dla masażu, a takie działanie można wykonać samemu w warunkach domowych. Powszechne użycie piłek gimnastycznych dotyczy niepełnosprawnych oraz osób z licznymi dysfunkcjami ruchowymi czy układu nerwowego. Pozwalają one na poprawę ukrwienia mięśni, a także zmniejszenie niektórych dolegliwości bólowych. W najcięższych przypadkach jest to tylko jeden z elementów rehabilitacji, która odbywa się systematycznie w domu albo szpitalnej pracowni.

Rodzaje profesjonalnych piłek gimnastycznych

Wśród głównych rodzajów piłek gimnastycznych można wskazać na modele:

 • klasyczne,
 • z uchwytami i wypustkami do masażu,
 • miniaturowe,
 • z pianki ABS,
 • „fasolki”.

Jest to główna kategoryzacja odnosząca się bezpośrednio do przeznaczenia produktu. Wersja z wypustkami oraz uchwytami umożliwia proste przenoszenie, a czasem też transport. Jednocześnie rolowanie po takiej piłce gimnastycznej poprawia ogólne ukrwienie. Odmiany miniaturowe służą jedynie do ćwiczeń wybranych partii ciała, na przykład po urazach albo chorobach. Modele z pianki ABS są ponadprzeciętnie wytrzymałe na: przebicie, rozejście się struktury czy inne uszkodzenia mechaniczne. I wreszcie „fasolki”, czyli piłki wyłącznie do zastosowań rehabilitacyjnych. Dla najmłodszych pacjentów znaczenie ma także atrakcyjny kolor i pokaźny rozmiar. Przyspiesza to pierwszy kontakt z wyrobem oraz zachęca do ćwiczeń.

Jak poprawnie napompować piłkę fitness?

Odpowiednia objętość wyposażenia treningowego, jakim jest piłka fitness, to ćwiczenia nastawione na skuteczny rezultat oraz bezpieczeństwo. Znaczenie prawidłowego napompowania będzie niebagatelne, ponieważ może uchronić przed przeciążeniem, a nawet poważniejszym urazem. Nie można oczywiście jej nadmuchiwać, gdyż będzie to nieskuteczne i wyczerpujące. Najlepiej użyć tradycyjnej pompki rowerowej lub samochodowej. Może to być wersja nożna albo ręczna, a także z kompresorem. W tych aspektach nie ma większych ograniczeń użytkowych. Ponadto należy wprowadzać powietrze powoli i stopniowo. Zbyt szybkie wypełnienie może sprawić, że już po pierwszym położeniu się zacznie ono wyczuwalnie uchodzić. Kolejne zalecenie dotyczy uwzględnienia ograniczonej rozciągliwości materiału tuż po rozpakowaniu. Może to mieć wpływ na fakt, iż za pierwszym razem nie da się optymalnie napompować piłki. Trzeba odczekać, powtarzając czynność na drugi dzień. Klienci błędnie odczytują to zjawisko jako uszkodzenie produktu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 33 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-17
Wszystko
2023-08-27
Ok
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel