Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Skakanki treningowe

( ilość produktów: 11 )

 Niemal wszyscy skakali na skakance choć raz w życiu. Przedmiot ten jest często używany przez dzieci. To świetna zabawa i doskonały sposób na spożytkowanie chociaż części energii, której najmłodszym nigdy nie brakuje. Dorośli też skaczą na skakance. Szczególnie ci, którzy uprawiają sporty siłowe, takie jak boks czy crossfit. Oprócz mocnych mięśni potrzebne są w nich dobra kondycja i zwinność, co znacznie poprawiają skakanki treningowe. Jest to sprzęt, który różni się od skakanki dla dzieci. Ma mocniejszą linę i uchwyty, dzięki którym utrzymanie skakanki jest łatwiejsze przy długotrwałym, szybkim treningu. Każdy sportowiec ma wśród urządzeń do ćwiczeń skakankę treningową.

Skakanka do crossfitu - zabawka nie dla dzieci

Skakanki, na których skaczą dzieci, składają się głównie ze sznurka, który nie stanowi niebezpieczeństwa. Natomiast skakanka do crossfitu firmy Schildkröt Fitness ma stalową linę powlekaną tworzywem sztucznym. To gwarantuje trwałość produktu, podnosząc wydajność treningu. Ale taka “zabawka” przeznaczona jest tylko do użytku dorosłych sportowców. Wysokiej jakości akcesoria do ćwiczeń są ważnym elementem wyposażenia sali treningowej, także domowej. Skakanki treningowe nie mogą być kiepskie. Tylko mocna, elastyczna lina zapewni odpowiednią moc treningu, a obrotowe zakończenia uchwytów ułatwią poruszanie skakanką. Dzięki temu skakanie przez długi czas bez przerwy i dodatkowych utrudnień jest możliwe. Jedyną przeszkodą jest kondycja skaczącego, którą regularny trening szybko poprawi. Zwłaszcza jeśli poza skakaniem uprawia się crossfit, który poza siłą mięśni znacznie zwiększa wydolność organizmu.

Skakanki bokserskie gwarantują lepsze ruchy

Osoby uprawiające sporty walki potrzebują specjalnego sprzętu do treningu. Muszą mieć ochraniacze zabezpieczające przed urazami, rękawice bokserskie, a także worek treningowy, który zastępuje przeciwnika. Nie można jednak zapominać, że w boksie czy MMA liczy się nie tylko siła uderzenia. Szybkie ruchy podczas ataków i uników bardzo pomagają w drodze do zwycięstwa. Dla poprawienia prędkości i zwinności zawodowi bokserzy wykorzystują podczas treningu skakanki bokserskie. Jest to mocny, elastyczny sprzęt, dzięki któremu trening jest płynny, wydajny, a efekty szybko widoczne. Skakanie wzmacnia mięśnie, jednocześnie rozluźniając je, co powoduje, że siła boksera nie słabnie, a może on szybciej wykonać ruch. Ważne jest też to, że skakanki treningowe wzmacniają mięśnie nóg, które są niezwykle istotne w sportach walki. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 30 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-17
Wszystko
2023-08-20
Super
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel