Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Worki i Gruszki treningowe

( ilość produktów: 21 )

Oprócz rękawic bokserskich do trenowania sportów walki niezbędne są również odpowiednie worki treningowe. To trwały i odporny na uszkodzenia “cel” niezależnie od tego, czy chcemy poprawić szybkość, koordynację, czy technikę. Niektóre modele mają już wypełnienie (na przykład trociny), inne nie. Możliwy jest również wybór gotowego zestawu bokserskiego. Dzięki temu można łatwo rozładować nagromadzone emocje, “spuścić parę z gwizdka” i trochę się poruszać po całym dniu siedzenia przed ekranem. Po rękawice i worki do boksu sięgają nie tylko Panowie, ale też coraz częściej Panie.

Worki treningowe bokserskie dla każdego

Wystarczy odrobina miejsca pod sufitem i trochę wolnej podłogi, aby szybko zorganizować swoją prywatną przestrzeń do redukcji stresu. Worek treningowy zamocowany na solidnym karabińczyku oraz kółkach mocujących z pewnością zniesie wiele uderzeń. Wielokrotne przeszycia mocnymi nićmi nowej generacji zapobiegają wysypywaniu się wypełnienia. Dzięki optymalnej długości łańcucha cała konstrukcja jest na idealnej wysokości, by trenować technikę czy szybkość zadawania ciosów. Nie bez znaczenia jest również waga po wypełnieniu, pozwalająca na efektywne ćwiczenia. Worek treningowy MMA pozwala również na powtarzanie kopnięć. Dzięki swojemu nietypowemu kształtowi (zwykły worek treningowy bokserski ma z reguły kształt podłużnego walca) umożliwia ćwiczenie uderzeń łokciami bądź kolanami, które nie są używane w klasycznym boksie.

A może gruszka bokserska?

Gruszka bokserska to równie efektywne narzędzie treningu, chętnie używane przez adeptów różnych sportów walki. Składa się ona z wypełnionej piaskiem lub wodą, stabilnej podstawy, stojaka z regulacją wysokości oraz samego worka treningowego, którego pozycję można dostosować do wzrostu osoby ćwiczącej. Taki zestaw świetnie nadaje się do trenowania ciosów w domu, garażu czy innym miejscu. Połączenie wysokiej jakości tworzywa PE i sztucznej skóry przetrwa niejedną symulowaną konfrontację.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając swój worek treningowy, zwróć uwagę na:

  • Kształt. Walec jest idealny do klasycznego treningu bokserskiego - dla osób trenujących MMA będzie mieć mniej regularny kształt. Popularne są również gruszki, świetnie nadające się do trenowania haków, ale też uderzeń łokciami. 
  • Wymiary. Całość nie tylko musi się zmieścić w danym miejscu. Trzeba jeszcze sprawdzić, jaka będzie długość zestawu po podwieszeniu i czy dookoła będzie wystarczająco dużo miejsca.
  • Waga. Niektóre worki sprzedawane są z różnego rodzaju wypełnieniem (jak trociny, szmaty tekstylne czy piasek). Inne trzeba dopiero wypełnić. Ciężar będzie wpływać na to, jak konstrukcja będzie “odpowiadać” na ciosy.
  • Mocowanie. Mowa tu zarówno o podstawie (w przypadku gruszek bokserskich), jak i o karabińczykach czy kółkach mocujących. To gwarancja bezpieczeństwa osoby ćwiczącej oraz trwałości konstrukcji.
  • Szycie. Duża ilość przeszyć i wysokiej jakości nici zapobiegają rozerwaniu się worka pod wpływem ciosów, których na każdym treningu zadaje się przecież bardzo dużo.
  • Materiał. Sztuczna skóra czy wysokiej jakości tworzywo gwarantują trwałość całej konstrukcji, która ma przetrwać wiele treningów.

Dla osób dopiero chcących sprawdzić się w sportach walki i planujących treningi w domu proponujemy z kolei gotowy zestaw bokserski złożony z worka treningowego, rękawic i ochraniacza głowy. Pozwoli to, szczególnie młodszym adeptom, na rozsmakowanie się w tego rodzaju aktywności fizycznej, a także na utrwalanie nowych umiejętności w domowym zaciszu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 33 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-26
Wszystko w porządku
2023-08-20
Super
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel