Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gryfy i zaciski

( ilość produktów: 84 )

Klasyczne i łamane gryfy do ćwiczeń mogą być wykorzystywane bez dodatkowych obciążeń, zwłaszcza podczas rozgrzewki przed treningiem. Przede wszystkim służą jednak do stabilnego i bezpiecznego osadzania na nich ciężarów. Również ich potencjalna zmiana musi być szybka oraz zabezpieczona przed wypadnięciem. Takie gryfy pochodzą wyłącznie od cenionych wytwórców, którymi są na przykład marki HMS Premium i York Fitness. Odnośnie podziału tej kategorii osprzętu siłowego można wyróżnić wersje: proste, łamane, heksagonalne, a także o profilu kratownicy. Warto zapoznać się z pełnym asortymentem naszego sklepu, gdyż posiadamy: atlasy do ćwiczeń, orbitreki i ergometry wioślarskie. One również optymalnie rozwijają liczne partie mięśniowe.

Gwintowane gryfy z gąbką ochronną

Najlepsze gryfy do sztangi będą cechować się też dodatkowymi strukturami antypoślizgowymi. Niekiedy jest to po prostu radełkowanie w centralnym punkcie chwytu, a innym razem uzupełniająca gąbka ochronna. Pierwsza z możliwości dotyczy chociażby modelu HMS 17-60-033, który ma również liczne atuty użytkowe. Wystarczy wspomnieć o: dwóch, gwiazdowych zaciskach śrubowych, trwałych uszczelkach czy wykonaniu z pełnego pręta stalowego. Dodatkowe chromowanie zapewnia mu też świetną odporność antykorozyjną. Drugi typ osłony można dokupić oddzielnie, a w tej kategorii będą to York 6498 Heavy Duty lub HMS FG01. Wstępnie przywołana gąbka gwarantuje: asekurację karku i szyi osoby ćwiczącej, obojętność na wilgoć poprzez wykończenie neoprenem i zwiększoną żywotność. HMS FG01 to z kolei opcja jednoczesnego użycia do większych hantli, a także lepsze: wyciskanie w pozycji leżącej oraz wiosłowanie w opadzie tułowia.

Gryfy i zaciski to pełna stabilizacja sztangi

Zaciski do gryfu  wpływają na równomierne rozłożenie obciążenia na sztandze. Właśnie takie walory reprezentują modele HMS ZG1000B i ZG1500. Oba są wysokiej klasy wariantami szczękowymi, zawierającymi komponenty chroniące przed przypadkowym poluzowaniem. Są to specjalne nasadki wypełnione gumową strukturą. HMS ZG1000B cechuje się naprawdę korzystnym stosunkiem jakości do ceny, ZG1500 zaś - perfekcyjną klasą wykonania. Wpływa ona również na łatwość ściągania oraz zdejmowania. Jeśli chodzi o gryfy, ciekawą odmianą jest typ łamany HMS GOL160. Jego wyróżnik to dodatkowo wzmocniony materiał, czyli chromowana stal poddana hartowaniu. Efektem zabiegu jest uzyskanie optymalnej wytrzymałości oraz elastyczności surowcowej. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż gryf na dłużej zachowa swoje walory estetyczne. Nie pojawią się na nim rdza ani zabrudzenia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 33 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-18
Jestem bardzo zadowolony.
2023-08-20
Super
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel