Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Badminton

( ilość produktów: 22 )

Na wakacjach, po pracy, w czasie weekendu - każda wolna chwila jest dobra, by zagrać w badmintona. Jest to prosta rozrywka, której zasady zna niemal każdy. Grać mogą wszyscy, bez względu na wiek. Badminton pozwala się rozruszać, dając przy tym wiele frajdy. Dlatego wiele osób, w szczególności rodziny z dziećmi, ma w domu sprzęt do badmintona. Kiedy już mamy rakietki i lotkę, potrzebujemy tylko osoby chętnej do nas dołączyć. Przydaje się też ładna pogoda, bo w badmintona najczęściej gra się na powietrzu, ale nie każdemu przeszkadza jej brak. Jeśli mamy dostęp do dostatecznie dużego pomieszczenia, to możemy grać wszędzie. Akcesoria do badmintona nie zajmują wiele miejsca i można je mieć zawsze przy sobie, zatem grą możemy się cieszyć, kiedy tylko będziemy mieć ochotę!

Badminton - sprzęt potrzebny do gry

Są gry, do których nie musimy mieć żadnych akcesoriów. Jednak żeby zagrać w badmintona, odpowiedni sprzęt jest niezbędny. Tak, jak w tenisie stołowym, tak i w badmintonie musimy mieć coś, co będziemy odbijać, a także przedmiot, którym będziemy to robić. W badmintonie są to lotka i rakiety (po jednej dla gracza). Ponieważ lotka jest delikatna, to dobre uderzenia rakietą z porządnego materiału mogą ją zniszczyć. Większość zestawów ze sprzętem do badmintona jest więc wyposażona w co najmniej dwie lotki. Dzięki temu zawsze mamy zapas na następną grę. W zestawie TALBOT-TORRO 4-Attacker Plus Set dostajemy nawet 3 lotki. Dodatkowo jest on wyposażony w siatkę, która ułatwia podzielenie placu gry na połowy.

Sprzęt do badmintona - korzyści z korzystania

Badminton nie jest grą, która ma być jedynie rozrywką. Jak każda aktywność fizyczna poprawia kondycję i koordynację ruchową. Lotka jest przedmiotem, nad którego trajektorią lotu ciężko zapanować, dlatego, żeby w ogóle doleciała do przeciwnika trzeba uderzyć ze sporą siłą. Będąc po drugiej stronie ciężko przewidzieć, gdzie dokładnie poleci, dlatego trzeba reagować szybko, co zwiększa zwinność ruchów. Lotkę odbija się na różnych wysokościach więc trzeba robić zarówno skłony, jak i wyskoki, co wspomaga gibkość. Ale wykorzystując sprzęt do badmintona otrzymujemy nie tylko trening fizyczny. Badminton wspomaga myślenie, dotlenia organizm, a także uczy współzawodnictwa i jednocześnie współpracy. 

Dobry sprzęt do badmintona daje przewagę nad innymi grami

Granie w dowolne sporty zespołowe jest dobrym treningiem zarówno dla ciała, jak i umysłu. Takie gry uczą współpracy w zespole, ale też współzawodnictwa. Sprzęt dobrej jakości do badmintona zapewni radość i satysfakcję z gry. Konieczność znalezienia jednego partnera daje grze przewagę nad sportami w większych drużynach. Możemy grać nawet na wakacjach z małą grupą, gdzie stworzenie drużyny z kilku osób jest kłopotliwe. Badminton jest też lepszy dla osób z dziećmi i zwierzętami. Źle odbita piłeczka może kogoś boleśnie uderzyć. W przypadku kontaktu z lotką nawet rozpędzoną, szkody są znacznie mniejsze. Ogólne trudności z zapanowaniem nad lotką zmniejszają stres kogoś, kto słabo radzi sobie z grą i dostarczają dodatkowych powodów do śmiechu. To czyni z badmintona świetną grę wakacyjną i dla dzieci! 

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 33 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Wszystko ok
2023-07-26
Zadowolona. Super
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel