Rakietki do tenisa stołowego
( ilość produktów: 33 )Tenis stołowy to popularny sport rekreacyjny. Stół można rozstawić w przydomowym ogrodzie, piwnicy czy garażu. Będzie idealną rozrywką zarówno dla Panów w ich “męskich jaskiniach”, Pań, jak i całych rodzin. To świetny sposób na oderwanie się od telewizora i ciekawe spędzenie czasu. Oprócz stołu potrzebne będą również piłeczki oraz rakiety do tenisa stołowego. Warto mieć ich kilka pod ręką i zapewnić sobie miłe popołudnie. Można też ćwiczyć indywidualnie bądź po prostu trenować podbijanie piłeczki.
Z czego składa się rakieta do tenisa stołowego?
Nasze rakiety do tenisa stołowego są przede wszystkim trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych (to bardzo ważne zwłaszcza w czasie trwania plenerowych rozgrywek). Dzięki wysokiej jakości tworzywa PE zniosą wiele forehandów i backhandów. Specjalnie wyprofilowana rączka z antypoślizgową okładziną zapewnia pewny chwyt przez cały mecz. Równie istotna jest jakość powierzchni, którą odbija się piłkę i płynność rotacji. Ta ostatnia cecha bardzo pomaga szczególnie w czasie dynamicznej gry. W niektórych modelach powłoka została zatwierdzona przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego (ITTF).
Na co zwrócić uwagę?
Wybierając swoją pierwszą bądź kolejną paletkę do ping-ponga, warto odpowiedzieć sobie na pytania o własne preferencje, styl gry czy stopień zaawansowania. Czy to dopiero początek przygody z tym sportem? Mocniejszą stroną jest dynamika czy technika? Gra ofensywna czy defensywna? To przełoży się na cechy wymarzonej rakiety do tenisa stołowego.
- Im większa jest waga paletki, tym większa siła odbicia. Odbywa się to jednak kosztem szybkości manewrów;
- Twardsze drewno pozwala na szybszą grę, natomiast bardziej miękkie - na lepszą jej kontrolę;
- Im więcej warstw drewna, tym szybsza staje się gra;
- Ważna jest grubość okładziny: Okładziny do 1,15 mm – gracz defensywny, okładziny od 1,2, do 1,4 mm – gracz początkujący, od 1,5 mm – gracz ofensywny;
- Kształt tablicy (czyli tej części, którą odbija się piłkę) ma znaczenie. Gracze defensywni powinni zwrócić uwagę na nasze modele paletek o łagodniejszej powierzchni, pozwalającej lepiej kontrolować piłeczkę;
- Kształt rączki. Jej dobre dopasowanie pozwala na lepszą kontrolę piłki podczas gry. Do wyboru są proste, stożkowe i o ergonomicznym kształcie. Rączka często jest drewniana, ale może być również wykonana z korka czy uzupełniona o dodatkową warstwę antypoślizgową z tworzywa.
Trzy ważne parametry
Wybierając jedną z naszych rakiet do tenisa stołowego, należy uwzględnić trzy, kluczowe cechy:
- Spin (rotacja) – możliwość podkręcania piłeczki,
- Speed (prędkość) – możliwość szybkiego rozegrania. Im większy speed, tym mniejsza kontrola,
- Control (kontrola) – możliwość kontroli piłeczki podczas gry.
Dla osób grających szybkiego ping-ponga potrzebna jest cięższa paletka z większej ilości warstw drewna. Z kolei miłośnicy technicznych zagrań bardziej polubią lżejsze modele z miękkiego drewna. W wyborze powinna pomóc specjalna skala (od 1, do 100). Im wyższy wskaźnik poszczególnego parametru, tym pod danym względem rakieta powinna się lepiej zachowywać. Pamiętać trzeba przy tym o zasadzie: im większa prędkość, tym mniejsza kontrola i odwrotnie. Mając te wszystkie cechy na uwadze, każdy z pewnością dobierze rakietę dopasowaną do aktualnego stopnia zaawansowania i preferowanego stylu gry. To uczyni każdą rozgrywkę jeszcze bardziej satysfakcjonującą.