Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Skocz po zdrowie z trampoliną GOFIT

2021-04-12

Nużący oraz dość monotonny charakter treningów siłowych lub wytrzymałościowych sprawia, że wiele osób poszukuje ciekawszej alternatywy. Nie dość, że jest ona bardziej interesująca, to jeszcze zapewnia podobny rezultat dla sylwetki i zdrowia. Mowa o trampolinie GOFIT, która może znajdować się na zewnątrz danego pomieszczenia - oczywiście gdy teren uwzględnia wystarczającą przestrzeń, a pogoda umożliwia przeprowadzenie sesji ćwiczeń. Sprzęt jest wykorzystywany do: rehabilitacji po niektórych zabiegach kardiologicznych, korekcji wad postawy, treningu fitness, minimalizowania dolegliwości związanych z ADHD czy mukowiscydozą. Wbrew pozorom korzyści z użycia trampoliny mają więc istotne znaczenie prozdrowotne. Z jednej strony chodzi tu o uwolnienie skumulowanej energii i napięć, a z drugiej zapobieganie odkładania się śluzu w układzie oddechowym chorego. Wystarczą do tego miarowe podskoki. Bogata propozycja katalogowa athletic24.pl uwzględnia także: hulajnogi z pompowanymi kołami oraz orbitreki.

Z czego składa się profesjonalna trampolina GOFIT?

Ogólna wytrzymałość konstrukcyjna w połączeniu z dopasowaniem przestrzennym i specyfiką użytkowania wynikają z budowy trampoliny GOFIT. Jej elementy to między innymi:

 • odporny i prawidłowo naciągnięty materiał,
 • nogi,
 • mata do skakania,
 • drabinka,
 • zewnętrzna siatka zabezpieczająca,
 • sprężyny,
 • liczne części łączeniowe.

Finalna kategoria zawiera przede wszystkim: rygle, wkręty, ściski i spawy. Ostatnie z wymienionych powinny być jednak regularnie sprawdzane, ponieważ pobieżny, zewnętrzny ogląd nierzadko bywa mylący. Dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania liczy się ich gładkość oraz brak jakichkolwiek nalotów świadczących o ogniskach korozji. Zaniepokojenie powinny wzbudzać już powierzchniowe przebarwienia. Trampolina może mieć także dodatkowe akcesoria uzupełniające, jak: osłony sprężyn, trójniki, podstawy dla nóg, namioty, plandeki do przechowywania, stopki, worki, dystansery i wiele innych części. Niektóre służą również do stabilniejszego ułożenia na nieco mniej przewidywalnym gruncie.

Trampolina GOFIT – czym kierować się przy zakupie?

Zastanawiając się, jaki model trampoliny GOFIT będzie idealny dla konkretnych potrzeb treningowych lub zabawowych, warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry tego sprzętu. Wśród najważniejszych należy sprawdzić między innymi:

 • dopuszczalny ciężar całkowity,
 • grubość nóg i zewnętrznej ramy,
 • matę z tworzywa posiadającego certyfikat bezpieczeństwa,
 • wysokość zewnętrznej siatki ochronnej,
 • stabilność drabinki,
 • dostępność dodatkowego wyposażenia w zestawie.

Zasadniczym wskaźnikiem jest, rzecz jasna, korzystny stosunek jakości do ceny. Będzie to więc podobna rekomendacja, jak dla wielu innych artykułów. Zalecana jest także weryfikacja licznych detali, czyli: elementów antypoślizgowych, części do kotwienia konstrukcji, dostępności w przechowywaniu po złożeniu, a także łatwości czyszczenia materiału. Całość będzie uzasadniać potencjalny zakup do: klubu fitness, ogrodu, podmiotu leczniczego czy firmy eventowej. Ta grupa produktów proponuje bowiem modele o zróżnicowanej charakterystyce przeznaczenia.

Trampolina GOFIT to trening połączony z doskonałą zabawą

Delikatne odejście od męczących powtórzeń i ciągłego zwiększania liczby wycisków gwarantuje właśnie trampolina GOFIT. Dodatkowo jest to też świetna forma spędzania wolnego czasu, dużo korzystniejsza dla zdrowia niż siedzenie przed telewizorem lub komputerem. Ciekawą korzyścią wynikającą z takiego zakupu będzie opcja wspólnej zabawy z dziećmi. Już tradycyjna trampolina ogrodowa może być dobrym rozwiązaniem, w przypadku ograniczonej powierzchni działki. Najmłodsi nie mogą bezpiecznie wybiegać się na zamkniętym terenie, stąd sprawdzi się pewne zastępstwo. Co ważne, rodzice nie dość, że mają swoje pociechy na oku, to jeszcze mogą wspólnie z nimi oddać się radosnemu skakaniu. Taka rozrywka ma przywołane już właściwości prozdrowotne, więc może poprawić:

 • krążenie żylne,
 • ruchomość stawów,
 • ogólną kondycję organizmu,
 • nastrój,
 • parametry tlenowe płuc.

Trzeba pamiętać, że znaczenie ma zakup z naprawdę pewnego źródła. Chodzi przecież o bezpieczeństwo związane bezpośrednio z wytrzymałością takiej konstrukcji.

Co daje regularne korzystanie z trampoliny GOFIT?

Zalety związane z systematycznym korzystaniem z tej konstrukcji ogrodowej są niezaprzeczalne. Do najważniejszych korzyści dotyczących eksploatacji trampoliny GOFIT można zaliczyć:

 • uwolnienie skumulowanych: nerwów, stresów czy napięć,
 • poprawę: gibkości, skoczności i elastyczności niektórych mięśni,
 • spalenie 500 kalorii w godzinę skakania,
 • zwiększenie ogólnej kondycji wysiłkowej organizmu,
 • dodatkowy przypływ endorfin oraz pozytywnej energii.

Należy podkreślić, że część produktów w tej grupie trampolin może wspomagać: sportowców, akrobatów, kaskaderów lub osoby zawodowo zajmujące się podobnymi aktywnościami. Muszą one pamiętać o regularnych ćwiczeniach podtrzymujących pewne umiejętności ruchowe. Pośrednim atutem użytkowym będzie po prostu przyjazna eksploatacja. Modele GOFIT, mimo że maksymalnie wytrzymałe, są także lekkie, czyli łatwe w przenoszeniu i przechowywaniu. Z rozłożeniem bez kłopotu poradzi sobie również “drobna” kobieta. Pierwsze efekty ćwiczeń są zauważalne już po kilku tygodniach.

Trampolina GOFIT nie tylko dla najmłodszych użytkowników

Powszechne przekonanie związane z instalacją podobnej trampoliny ogrodowej dotyczy zwłaszcza dzieci, które uwielbiają skakać. Jest to sposób na rozładowanie energii, a przy okazji efektywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. To jednak tylko stereotyp, gdyż wielu dorosłych chętnie oddaje się tej formie rozrywki, choć przeważnie w osłoniętej przestrzeni przylegającej działki, by sąsiedzi nie zauważyli takiej aktywności. Z punktu widzenia bezpieczeństwa oraz stabilności kotwienia liczy się przestrzeganie dopuszczalnych obciążeń. Nie chodzi wyłącznie o wagę pojedynczej osoby, ale też sumę dla wielu uczestników tej rozrywki. Jeśli więc skakaniu oddaje się równocześnie kilka osób, należy wcześniej sprawdzić ten aspekt. Najlepiej zrobić to bezpośrednio przed zakupem, zakładając maksymalną liczbę zainteresowanych użytkowników, nawet gdy taka okoliczność nigdy nie zaistnieje. W ostateczności można na przykład kupić dwie trampoliny gwarantujące pełne zadowolenie u dzieci i dorosłych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 33 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-27
Ok
2023-07-31
Sprawna realizacja, bardzo dobry kontakt ze sprzedającym
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel